Choď na obsah Choď na menu
 


Liečenie pomocou REIKI

 

Liečenie pomocou Reiki :

Klient počas liečby môže ležať alebo sedieť/oblečený/ a liečiteľ  najprv vyčisti čakry a auru  a začne  pôsobiť energiou Reiki. Klient pocíti úľavu  a harmóniu.

Terapia trvá 60 minút.

Prihlásiť sa môžete te. 0903721350

achbergerova.maria@gmail.com

 

Teória o Reiki

Choroba nie je nezmyselný stav, v skutočnosti je to náš pomocník. Pre tých, ktorý chcú načúvať, ide o upozornenie, že niečo nie je v poriadku, niečo robíme zle a je to nástroj, ktorý nám signalizuje, že to máme zmeniť. To, akí sme, je odrazom našeho myslenia a cítenia. Pokiaľ chceme niečo zmeniť, tak to dosiahneme len zmenou v myslení, telo je totiž choré v dôsledku nesprávnych mentálnych, podvedomých činností. V tomto zmysle je aj zdravie definovateľné ako súbežné fungovanie tela a mysle. Reiki lieči človeka komplexným spôsobom. Poskytuje mu pohľad na seba samého, čím je možné konštatovať, že lieči nielen telo, ale aj dušu a myseľ – osobnosť človeka.

Reiki je fyzikálne registrovateľná energia a súčasne nie je možné v súčastnosti ju nahradiť inými dostupnými zdrojmi energie. V USA boli v Ústave pre prácu s energiami zhotovené infračervené fotografie, z ktorých bolo zistené, že v priebehu liečenia metódou Reiki mali ruky liečiteľa v okamžiku odovzdávania energie teplotu až 48°C. Primárne sa jednalo o emitáciu energie prúdiacu po kanále - meridiáne, ktorý nazývame kanál zdravia, ako sekundárny fyzikálne merateľný prejav to bola teplota rúk. Vzťah medzi energiou a produkovaním tepla ako sekundárneho prejavu je jednoducho demonštrovaný pokus, ktorý si môže každý vyzkúšať. Trením, na ktoré musíme vynaložiť určitú energiu, vzniká teplo.

Reiki je obľúbenou prírodnou liečebnou metódou, ktorú objavil Dr. Mikao Usui v starých tibetských spisoch. Keď budeme zkumať historické pramene, potom pred dvoma tisíckami rokov Jan Krstiteľ - osamelý prorok na púšti,  sprostredkoval ľudstvu zasvätenie vodou. Zmyslom bolo očistiť fyzické telo človeka a pripraviť ho na učenie, ktoré mu pomôže otvoriť prístup k vyšším vibračným energiám. Duchovná veda učí, že človek sa nemôže naplniť duchom, pokiaľ voda neočistila jeho telo a oheň jeho vedomie. Ku kozmickému vedomiu môže získať prístup len ten, kto si očistí telo a naplní vedomie pravdou a láskou.

Metóda, ku ktorej Usui dospel dosahuje v súčastnosti svetovú popularitu. Vo svete je známych veľa rôznych typov škôl Reiki, všetky sú nejako prizpôsobené osobným predstavám, možnostiam a schopnostiam autorov a zakladateľom. Faktom však ostáva, že všetky vychádzajú z jediného zdroja, kterým je Usui Reiki. Prednosťou tejto metódy zasvetenia – naladenia je, že nepredpoklada bioterapeutické schopnosti uchádzača. Učiteľ - Majster Reiki predáva túto schopnosť účastníkom kurzu takzvaným zasvetením – iniciaciou. Reiki nie je žiadným náboženským združením, sektou alebo ekonomickou skupinou. V podstate ale hlása prazáklad všetkých náboženstiev - lásku. Vlastniť schopnosti liečiteľa je možné dosiahnuť tromi formami:

  • prvá forma je tá, keď sa človek narodí s určitými danosťami, schopnosťami a možnosťami pomáhať druhým,
  • druhou formou je prípad, keď sa človek dostal do kómy a presunie sa cez tunel smrti do nirvány, odkiaľ je zoslany vyššími silami – Bohom späť do zemskej reality,
  • treťou formou získania schopnosti liečiteľa je zasvetenie - iniciacia. Iniciaciu – naladenie je možné zrealizovať od veku troch rokov do neskorej staroby.
  • samozrejme je ideálne, ak sa uvedené formy kombinujú.

 

 

Moderná fyzika dokazuje, že svet a všetky javy okolo nás, viditeľné aj neviditeľné sú energie a vibrácie a preto navzájom spolu súvisia. Láska je z nich najsilnejšia, je schopná pretvárať svet. Boh je láska. Boh je aj svetlo. Výsledkom lásky je svetlo, zo svetla vzniká viditeľný svet, z lásky vzniká duša.

Reiki je považované za fenomén.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 Mail list


Archív

Kalendár
<< máj / 2023 >>

Štatistiky

Online: 1
Celkom: 215709
Mesiac: 1427
Deň: 34