Choď na obsah Choď na menu
 


Choroby

prevzaté: Bolesti srdca

né Inka v Ezoterika.

Vieme, že srdce sa považuje za symbol centra ľudského života. Symbolizuje lásku, schopnosť tešiť sa zo života, žiť v súlade so sebou samým aj s okolitým svetom. Kým nám bije srdce, žijeme. Krv je akoby zhmotnením našej duše. Krv je radosť a životná sila, cievy túto radosť posúvajú do celého nášho tela, do každej našej bunky.

Prečo vzniká bolesť srdca?

Táto bolesť  je spôsobená nedostatočnou láskou k sebe a svojim blízkym, k okolitému svetu, k samotnému životu. Ľudia, ktorí majú choré srdiečko, majú deficit lásky. V láske im bránia staré krivdy, žiaľ, strach a hnev. Doslova ako keby mali “kameň na srdci”. Buď sa cítia opustene alebo sa opustenosti boja. Nechápu, že sa sami izolujú od druhých. Bolesťou srdca trpia často ľudia, ktorí sú plní ľútosti. Chcú ľuďom pomôcť a pritom na seba berú bolesť ich bolesť a trápenie. Používajú frázy ako “srdce mi puká”. Všetko si “berú k srdcu”. Veľmi túžia pomáhať blízkym, nepoužívajú však najlepšie prostriedky a úplne pritom zabúdajú na vlastné potreby, alebo ich ignorujú. Ľutovať niekoho, obetovať sa pre neho -  to nie je láska! Majte dobré srdce, pomáhajte ľuďom, ale je potrebné spojiť lásku k ľuďom s láskou k sebe. Je veľmi dôležité pochopiť, že s druhým človekom sa môžeme podeliť len o to, čo máme sami. Byť otvorený, mať rád svet a ľudí a pritom nezabúdať na seba, na vlastné potreby a záujmy, to je veľké umenie ! “Miluj blížneho svojho, ako seba samého”. Človek s dobrými úmyslami, ktorý chápe a prijíma svoje miesto vo vesmíre, má zdravé a silné srdce.

Ľudia, ktorí majú choré srdce veria, že stres a smútok sú v živote nevyhnutné. Prevláda v nich negatívne hodnotenie okolitého sveta a udalostí. Prakticky každú situáciu vnímajú ako stresovú. Pritom sa udalosti dajú v živote rozdeliť na príjemné a užitočné. Príjemné situácie sú tie,  pri ktorých sa zažívajú príjemné pocity. Užitočné sú tie, v ktorých sa môžem dozvedieť niečo dôležité.

Jeden múdry lekár povedal úžasnú vetu: Ak chceš mať zdravé srdce, zapamätaj si, že na nikoho nesmieš nadávať a s nikým sa nesmieš hádať. Ak stojíš pri niekom, kto na niečo nadáva, odstúp od neho. Obklop sa dobrými ľuďmi a aj ty sám buď dobrý.

Ak používate často vety:

  • beriem si to príliš k srdcu
  • svet je taký nespravodlivý
  • kameň na srdci
  • srdce z toho puká

vaše srdce je na najlepšej ceste k ochoreniu alebo už máte s ním problémy. Preto sa rýchlo usmejte, dovoľte si pocítiť ľahkosť a voľnosť.

Potom je tu ešte ARYTMIA

Srdce reaguje na určité hormóny, nervové impulzy, vychádzajúce z centrálneho a vegetatívneho nervového systému. Ak je v našom živote všetko v poriadku, svoje srdce nevnímame. Nepravidelnosť srdcovej činnosti poukazuje na to, že sme vypadli zo svojho životného rytmu. Počúvajme svoje srdce! Našepkáva nám, že “tancujeme” podľa cudzieho rytmu. Kamsi sa ponáhľame, náhlime sa, plašíme. Ovláda nás úzkosť.

A čo ARTERIOSKLERÓZA?

Zvýšenie hladiny cholesterolu v krvi znamená, že sa upchajú kanáliky, ktorými nám prúdi životná sila a radosť do života. Keďže je dokázané, že cholesterol neprichádza zvonku, začne si telo tvoriť vnútorný cholesterol, konzumácia tučného jedla nehrá medzi príčinami vzniku tohto ochorenia prvé husle. Príčinou vôbec nie je jedlo, ako sa mnohí domnievajú, ale deficit radosti. Naučte sa tešiť a vaše cievy sa prečistia. Látková výmena záleží od nášho emocionálneho rozpoloženia. Aj odpor a napätie vplývajú na cievy a spôsobujú arteriosklerózu. Ľudia s týmto problémom sú veľmi tvrdohlaví. Tvrdošijne trvajú na tom, že svet je zlý, život ťažký a neznesiteľný. Existuje ešte jeden dôležitý faktor tohto problému. Ľudia s arteriosklerózou sú väčšinou starší. Často sa sťažujú na zlú pamäť. Znamená to, že choroba im pomáha zabúdať na nepríjemnosti z minulosti.

Ak máte problém s krvným obehom máte narušenú schopnosť pociťovať a prejavovať emócie. Sústredíte sa na negatívne stránky života. Na všetko vidíte skôr to zlé, ako to dobré.

 

Zdroj: V. Sineľnikov: Vnútorné príčiny chorôb

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 Mail list


Archív

Kalendár
<< máj / 2023 >>

Štatistiky

Online: 1
Celkom: 215710
Mesiac: 1424
Deň: 33