Choď na obsah Choď na menu
 


Znamenia inak

Znamenia inak -prišlo poštou

Astropsychológia.

 

 

Je pravda, že iba horoskop zostavený podľa presnej hodiny narodenia je naozaj spoľahlivý. Mnoho astrológov sa zhoduje v názore, že základná charakteristika pováh osôb narodených v tom ktorom znamení má približne osemdesiatpercentnú presnosť. V nasledujúcich riadkoch sa môžete o tom presvedčiť.

 

Vodnár – vizionár (21.1 – 19.2.)

Životné heslo: Viem, že nič neviem.

Ako ho spoznáte: Podľa tváre anjela. Ak je to žena, naozaj pripomína nebeské stvorenie jemných rysov, hodvábnej pleti a vlnitých vlasov. I Vodnár – muž ma nádych nadpozemskej bytosti. V jeho tvári sa dá vždy vyčítať oduševnenosť a bystrý intelekt.

Charakter: Plný paradoxov. Na jednu stranu originálny a družný. Priateľstvo je pre Vodnára najvyššou mätou. V rebríčku hodnôt ho dokonca radí nad lásku. Na druhú stranu ortodoxne zastáva tradičné pozície, je opatrný a konzervatívny. Paradoxy, paradoxy a zasa len paradoxy. Pamätajte, že Vodnárom vládne planéta Urán a ta je patrónom ako géniov, tak životných outsaidrov. Vodnári sú bohémovia plní iskrivých vzrušujúcich nápadov i odporní punktičkári, ktorí dokážu viesť hodinové kázanie o morálnych povinnostiach jedinca i celej spoločnosti. Navzdory svojej povesti priateľského znamenia je väčšina Vodnárov chladná a značne odcudzená. Odmeranosť verzus blízkosť je hlavným motívom ich charakteru – ich najväčšia výhoda i problém.

Čo milujú: Slobodu.       Čo neznášajú: Žiarlivé scény.

Ako pracujú: Či sú bankári, novinári, športovci či chirurgovia, vždy potrebujú byť vlastnými pánmi. Vodnári si vždy nájdu zamestnanie, ktoré im poskytuje voľnosť. Vyhľadávajú prácu, kde môžu prichádzať a odchádzať ako sa im zachce, pohybovať sa po rôznych miestach a hovoriť s mnohými zaujímavými ľuďmi. Väčšinou nefungujú od deviatej do piatej. Nevydržia tam, kde cítia, že im niekto stojí s hodinkami za chrbtom a kontroluje ich.

Vzorový hrdina: Malý princ.

Zvláštne znamenie: Vlasy, ktoré pôsobia nezvyčajne strapatým dojmom.

Dobrá rada pre Vodnárov: Nehovorte tak často, že je vám to úplne jedno. Neni!

Dobrá rada pre ostatných: Nechajte ho(ju) tak, on(ona) sa určite vráti.

 

 

 

 

 

 

 

Ryby – fantasta (20.2. – 20.3.)

Životné heslo: Tuším a milujem.

Ako ho spoznáte: Ryby sú väčšinou krásne. Majú strednú, pekne tvarovanú postavu, širokú mäkkú tvár, snivé a hlboké oči, klenuté čelo a akoby pohodlné držanie tela. Vlasy mávajú jemné, hlavne ak sú blonďáci či blondínky, a skoro vždy príjemne vlnité. V ich postavách nájdete miernu asymetriu, väčšinou majú dlhšie telo ako nohy.

Charakter: Milý a úprimný. Komunikácia s Rybami, ktoré sú vynikajúcimi spoločníkmi, prináša všetkým ostatným radosť. Ale iba v tom prípade, že Ryby sami chcú. Ak ale podľahnú zlej nálade a depresii, nebýva s nimi rozumná reč. Niekedy bývajú i veľmi ovplyvniteľné, nestále, uzavreté, ale vždy trpezlivé a chápavé. K ich negatívnym vlastnostiam patria výrazné sklony k pohodlnosti až lenivosti, čo je zaujímavý fakt obzvlášť v súvislosti s tým, že často zastávajú vedúce postavenie. Nič v zlom, riaditeľské kreslá im patria predovšetkým vďaka výrazným tvorivým schopnostiam. Ich fantázia, citlivosť, kreativita a intuícia sú povestné. Sú mimoriadne citliví a romantickí. Veľmi často sa u nich prejavujú umelecké sklony, nezriedka bývajú vynikajúcimi maliarmi. Radi konajú dobré skutky a túžia vniesť do každého života trochu poézie a lásky. Dominujúca planéta Neptún spôsobuje, že Ryby sú citlivé povahy, ktoré sa však vyznačujú veľkou vnútornou silou. S nesmiernym úspechom dokážu pred inými zakryť skutočné motívy svojho konania, čo ich robí tajuplnými a neustále vyvolávajúcimi otázky. Vďaka svojej intuícii a umu dokážu Ryby získať slávu a uznanie. Sú hocikedy prístupní novým dojmom v profesionálnom živote i v láske. Inšpirácia a jemnocit im pomáhajú pri učení, štúdiu i v práci. Dokážu veľmi dlho trpezlivo čakať; ich intuícia im pomáha nájsť to správne miesto v živote. Ryby sa dokážu dokonale orientovať v náladách ľudí vo svojom okolí. Pre mnohých sú preto akýmisi utešiteľmi a bez veľkých slov pomáhajú riešiť problémy svojich priateľov či kolegov. Ich diskrétnosť je v týchto prípadoch nespochybniteľná. Navonok sa často javia ako tichá voda, v hĺbke duše však túžia po romantike a dobrodružstve. Sú to veľkí bojovníci a nevydržia dlho dať sa unášať prúdom len tak. Ak sa raz rozhodnú, nič ich nezastaví v odhodlaní vydať sa proti prúdu.

Ryby trpia zmenami počasia a zima nie je ich priateľom. Ich slabou stránkou sú alkohol a iné drogy, v ktorých môžu v depresii hľadať útechu. Vo svojej neistote nachádzajú oporu aj v rôznych náboženstvách, sektách alebo v mystike, kde hľadajú poučenie v otázkach života a smrti. Často mávajú vizionárske sny, ktorým ochotne veria.  

Čo milujú: Dobré jedlo, dobré pitie a svoje sny.   Čo neznášajú: Nátlak.

Ako pracujú: Po svojom, teda výrazne tvorivým spôsobom. Ryby majú mimoriadne nadanie pre literárnu a javiskovú tvorbu. Sú skvelí rečníci. Možno i preto ich najčastejšie nájdete v utáranom svete médií. Najväčším kladom Rýb je predstavivosť, a to nech pracujú v akomkoľvek obore. Hovorí sa, že úspech predstavuje päť percent inšpirácie a deväťdesiat päť percent driny. To je pravda. Nech to povedal ktokoľvek, musel sa narodiť v zemskom znamení a rád vychvaľoval tvrdú prácu. Bez prchavých, ale podstatných päť percent však nevznikne nič zvláštne. Ryby obvykle nemajú s týmito piatimi percentami žiadny problém. Zato zostavajúcich deväťdesiat päť percent je pre ne veľmi namáhavých.

Vzorový hrdina: Ján Krstiteľ.

Zvláštne znamenie: Zmysel pre hudbu.

Kov: Platina.  Farby: Dúhové a trblietavé.  Umenie: Hudba a maliarstvo.  Čísla: 11,22,47.

Dobrá rada pre Ryby: Nebuďte mučeníkmi ! svet mučeníkov nemá rád, preto ich presúva do neba. Spoliehajte sa radšej na silnú pracovnú morálku, sebadisciplínu a zdravý rozum.

Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte, Ryby potrebujú najmenej jednu dobrú správu denne.

 

 

 

Baran – bojovník (21.3. – 20.4.)

Životné heslo: Ja chcem!

Ako ho spoznáte: Dvere izby sa rozletia a v nich sa rysuje štíhla športová postava, ktorá na seba okamžite upúta pozornosť.  Zaznie hlasné haló a spoločnosť, do tej doby skôr znudená, razom ožije. Žiadny div, práve vstúpil Baran. Existujú dva typy Baranov, jeden vysoký, štíhly s kostnatými dlhými nohami, druhý menší a statnejší s guľatou tvárou a veselými jasnými očami. Typické pre všetkých Baranov je klenuté obočie, ktoré i v starobe pretrváva tmavé.

Charakter : Barani sú pravé vodcovské typy. A to i cez to, že im často chýba trpezlivosť. Dokážu však do každého projektu vniesť počiatočné nadšenie a energiu, čo je vlastnosť k nezaplateniu. Naviac často bývajú ušľachtilí, odvážni a činorodí organizátori. Vynikajú silnou vôľou a neúnavnosťou. Obvykle jednajú veľmi spontánne, impulzívne až dravo. Dynamickosť, priamosť, otvorenosť a veľká (až nezdravo veľká) úprimnosť sú ich typickými vlastnosťami. Barani – muži aj ženy – sú odvážni, energickí, na všetko odhodlaní. Chcú byť všade prví, a preto sú výbornými priekopníkmi nových myšlienok. Neznášajú však ani najmenší nátlak. Vo svojej impulzívnosti občas prestrelia a ich odvaha ich ženie aj do pochybných činov. Sú nepoučiteľní. Keď majú neúspech, vždy za to môžu iní. Radi kritizujú druhých. Barani mávajú obvykle skvelú schopnosť regenerácie, z každej porážky sa bleskovo spamätajú,  narovnajú pokrčené sebavedomie a vyrazia znovu do boja.

Čo milujú: Pochvalu.      Čo neznášajú: Nespravodlivosť.

Ako pracujú: Je veľa práce, tak do toho! Nič nedokáže Barana viac vybudiť, ako hromada úloh, ktoré môže zvládnuť samozrejme iba on. A tak pracuje, nadšene a neúnavne, často do úplného vyčerpania. Baran nikdy nie je chorý, ak ochorie, tak z prepracovania. Ale to nie je to najhoršie, čo ho môže stretnúť. Problém nastane, keď nemá kde vybiť svoju energiu. Vtedy dokáže byť skutočne hysterický a besný.

Vzorový hrdina: Achilles.  Planéta: Mars.  Živel: Oheň.  Povaha: Cholerická.

Zvláštne znamenie: Výrazné obočie a bordové (červené) vlasy.

Dobrá rada pre Barana: Buďte tvrdohlavý, len ak to má význam!

Dobrá rada pre ostatných: Barana musíte uštvať alebo dojať, ináč s ním nevydržíte !

 

 

 

Býk – pôžitkár (21.4. – 20.5.)

Životné heslo: Ja si počkám.

Ako ho spoznáte: Stretli ste rozvážneho, trochu pomalého človeka s veľkými rozkošnými očami,  tmavou pleťou  a bujnými vlasmi ? Vedzte, že ste pravdepodobne videli muža či ženu narodenú v znamení Býka. Páči sa Vám ich mladistvý vzhľad,  mierna povaha a pohodové konanie ? Potom sa zmierte i s tým, že z kľudu ich naozaj nevyvedie nič a ich najobľúbenejším kusom nábytku je gauč. Ľudia tohto znamenia mávajú dobre vyvinuté zmysly,  najvýraznejšie chuť. Áno,  pri stole plnom lahôdok Býka odhalíte na prvý pohľad.  Mlsne obchádza, nasáva vône  tvári sa blažene.

Charakter: Býci sú vytrvalí, dôslední, tvrdohlaví,  praktickí a niekedy i rozhodní. Ich názory bývajú dosť konzervatívne a vôbec sa nedoporučuje ich vyhovárať, to by mohlo Býkov ošklivo  rozzúriť. Základným nutkaním každého poriadneho Býka je zaistiť si všetky hmotné záležitosti – domov, dobré zamestnanie a peniaze na osobnom účte.  Vtedy je šťastný,  ale len to tej doby než mu niekto alebo niečo zabráni v spokojnom spásaní sladkej a šťavnatej trávy, či ohrozuje jeho životné istoty.

Čo milujú: Farby, vône, ľubovolné chute a zvuky. Ženy milujú kytice ruží a čokoládu. Muži krátenie rodinného rozpočtu.

Čo neznášajú: Pohyb. Býk sa vždy len prechádza, čokoľvek rýchlejšie než voľná chôdza je pre neho poklusom.

Ako pracujú: Vážne neviete? Jasne že pomaly, dôkladne, zodpovedne, s rozmyslom a s vedomím istého finančného zisku. Býk v žiadnom prípade neni sluha, ktorý vám všetko poslušne odsúhlasí. Títo ľudia majú jasnú predstavu o tom, čo chcú dosiahnuť, a sú si vedomí svojej ceny. Ich kvality najlepšie oceníte predovšetkým v období, kedy dostanú tzv. ťažké časy. Nie je silnejšieho,  vernejšieho a rozvážnejšieho pracovníka. Keď už ostatní strácajú záujem a ich energia ochabuje, Býk zostáva – odhodlaný, kľudný a zameraný na svoju úlohu.

Vzorový hrdina: Minotaurus.

Zvláštne znamenie: Býkova šija. Krk je vôbec najdôležitejšia časť ich tela. V zime Býka poznáte podľa hrubého šálu, niekoľko krát  omotaného okolo hrdla.  Pokiaľ má chrípku či nádchu, ako prvú ju ucíti v krku. V detstve je náchylný na ochorenie krčných mandlí. A i keď je krk Býkovou Achillovou pätou, môže byť zároveň zdrojom sily. Títo ľudia bývajú totiž obdarení nádherným, vábivým hlasom.

Dobrá rada pre Býka: Priznajte aspoň raz za rok svoju chybu.

Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte na to, že akákoľvek novinka, zmena či riziko je pre Býka úplne nestráviteľná záležitosť.

Blíženci – zvedavec (21.5. – 21.6.)

Životné heslo: Poviem všetko, čo viem!

Ako ich spoznáte: Stretli ste človeka s iskrivými očami, mrštným jazykom, s neutíchajúcou dobrou náladou a roztomilým výrazom? Vypadal tak trochu ako James Bond, Sherlock Holmes a Marquis de Sade dohromady? Potom to bol Blíženec. Blíženci sú celkovo prívetiví, zdvorilí a veľmi pohybliví ľudia, ktorí milujú zmenu a klebety. Ich najväčšia prednosť je objavovanie a hľadanie nových podnetov, nápadov a námetov. Najväčšou slabosťou je ich povrchnosť a prelietavosť. Nikdy nevydržia v kľude robiť jednu vec na jednom mieste a príliš dlho.

Charakter: Hovorí sa, že žlčovito-sangvinický. A je to pravda. Blíženci sa dokážu rozčúliť, i keď na to vôbec nevypadajú. Dokážu sa smiať, a to i sami sebe. Adaptabilita je nepochybne ich najväčšou prednosťou. Majú však tendenciu sa sústrediť na príliš vecí naraz, čo je vlastnosť pre iné – obzvlášť zemské znamenia (Kozorožec, Býk, Panna) celkom nepredstaviteľná. Typická Blížencova neposednosť a talent priebežne meniť základné pravidlá hry dokáže napríklad Kozorožca priviesť k občasnému šialenstvu.

Čo milujú: Flirt.       Čo neznášajú: Starobu a obezitu.

Ako pracujú: Intenzívne a dobre. Keď sú v akcii, podobajú sa svojou hyperaktivitou Baranovi. Nie nadarmo sa hovorí, že Baran s Blížencom predá aj Manhattan. Rozdiel medzi nimi je v tom, že Blíženec máva menšiu výdrž. Zato je flexibilnejší a slobodnejší. Jedine blíženec vycíti, že už niečo nefunguje, a prirodzene sa posunie ďalej. Blíženec je diplomat a má vynikajúci talent vyhýbať sa chúlostivým situáciám a konfliktom.

Vzorový hrdinovia: Kain a Ábel.

Zvláštne znamenie: Zmysel pre humor a satiru. Dokonca aj tí Blíženci, ktorí si myslia, že zmysel pre humor nemajú, ho majú, iba o ňom nevedia.

Dobrá rada pre Blížencov: Počúvajte i druhých.

Dobrá rada pre ostatných: Blížencov nekritizujte, nepoučujte a nevychovávajte, je to úplne zbytočné.

 

 

 

Rak – romantik (22.6. – 22.7.)

Životné heslo: Milujem, teda som!

Ako ho spoznáte: Existujú dva typy Rakov. Vysoký a štíhly  s úzkou tvárou, dlhým nosom a tenkými perami, typ Meryl Streepová. A druhý menší, oblých tvarov a guľatej mesiačikovitej tváre á la Medvedík Pú.  Avšak bezpečne ich spoznáte podľa ich snivých očí ranenej lane, v ktorých sa odráža túžba po večnej láske.

Charakter: Mierny a náladový. Tak ako sa mení Mesiac, tak sa i mení povaha Raka. Keď má dobrú náladu, svet príma s otvorenou náručou, je srdečný a zábavný sviežim detským spôsobom. Rád vás pozve domov, navarí a prezradí pár najnovších klebiet. Pre priateľov v núdzi môže byť Rak zosobnením súcitu a porozumenia. Bude trpezlivo a pozorne počúvať každý detail vášho trápenia. Keď otvoríte svoje srdce Rakovi, cítite, že vás niekto skutočne vníma. Ale pokiaľ má Rak zlú náladu, tak nikoho nechápe a nikto mu nerozumie. Všetci mu ubližujú a všetko o ničí. Zalezie do kúta a trpí. Raniť Raka nie je až tak ťažké, všetky invektívy a neúspechy berie veľmi osobne a tak zákonite i jeho reakcie sú značne prehnané. V záchvate urazenosti sa s Rakom nedá rozumne hovoriť a tak to vzdajte. Jednoduchšie je počkať, až ho emócie prebolia a premení sa opäť v milého a šťastného človeka.

Raci sú mimoriadne duchovne založení. Pocity vciťovania a ochoty pomáhať sú im nadovšetko vlastné. Sú veľmi citliví a starostliví. Občas im to spôsobuje ťažké chvíle, pretože sa nevedia vyrovnať s tým, keď sa niekomu ubližuje.

Čo miluje: Domov a spoločnosť plnú chápajúcich a pozitívne naladených ľudí. Ak si ho chcete získať, tak romantikou. Znesie všetko, len žiadne surovosti a násilie. Potrebuje čas, kým začne dôverovať. Potom bude verným a spoľahlivým priateľom.

Čo neznáša: Domov z ktorého vyprchala láska.

Ako pracuje: Zdá sa nepravdepodobné, že Rak, ktorý je tak výrazne orientovaný na rodinu, by bol úspešný v práci. Ale pozor, nenechajte sa zmiasť jeho jemným hlasom a spôsobmi. Poriadny Rak má zmysel pre cieľ ako Baran, odhodlanie Býka, imagináciu Ryby a sebe vlastnú empatiu a ctižiadostivosť. A to by v tom bol čert, aby nebol úspešný. Jeho šikovné zaobchádzanie s peniazmi a materiálny realizmus sú predpokladom k oslnivej finančnej kariére. Mnoho Rakov nájde uplatnenie v bankovníctve, poisťovníctve, investíciách a nehnuteľnostiach. A taký burzový maklér, to je kariéra všetkých Rakových snov. Rak zásadne neriskuje, dobre vie, že veľký obchod začína ako malý obchod, a toho sa drží po celý život.

Vzorový hrdina: Homer Simpson.

Zvláštne znamenie: Mesačné kúzlo.

Dobrá rada pre Raka: Viac odvahy.

Dobrá rada pre ostatných: Vyhýbajte sa Rakom zle naladeným, v tej dobe sú neznesiteľní.

 

 

 

Lev – suverén (23.7. – 23.8.)

Životné heslo: Všetko zvládnem.

Ako ho spoznáte: Podľa mohutnej pestovanej hrivy vlasov. Všetci Levy totiž trávia neúmerne mnoho času šľachtením svojich vlasov. Zlý zostrih môže byť pre Leva zdrojom zlej nálady až do tej doby, dokiaľ si svoje vlasy (rozumej ego) nedá znovu do poriadku. Lev -muž si zase často dôkladne pestuje bradu či fúzy. To je klasická ukážka Levovej márnivosti. Poznáte ho nielen podľa krásnych vlasov, ale tiež podľa imponujúceho vzhľadu, prenikavého a jasného pohľadu, vysokého čela, plných pier a dôstojnej chôdze. Levova silná osobnosť vyžaruje lúče, ktoré môžu priťahovať, alebo tiež zahnať na útek.

Charakter: Silno extrovertný. Levy sú rovnako ako Barani a Strelci plní energie, nadšenia a túžby po osobnom úspechu. Sú veľkorysí, štedrí, ich zmyslu pre veľkoleposť sa nikto nevyrovná. Povestná záľuba v plnom a bohatom živote možno vychádza zo skutočnosti, že Lev je znamenie plodného leta. Levy sa narodili v dobe, keď je v prírode všetkého nadostač, tak prečo by šetrili, či nedaj Bože mysleli na zadné kolieska. Levy, pokiaľ sú ozajstnými Levmi, zásadne pohŕdajú čomukoľvek nízkemu, zlému, úzkoprsému a obmedzenému. Vôbec, keď sa Lev vydarí, tak je absolútne najlepší zo všetkých znamení.

Čo miluje: Slávu.    

Čo neznáša: Malichernosť.

Ako pracuje: Tvrdej práci sa Lev zásadne nebojí. Naopak. Je to jeden z najväčších pracantov zverokruhu. Ovšem iba vtedy, ak vykonáva prácu, ktorá ho baví. A Leva nemôže uspokojiť len tak nejaká práca, on nemôže oddeliť to, kým je (rozumej kráľom zvierat), od toho, čo robí. Nudná práca bez možnosti sebarealizovania a s obmedzenými možnosťami môže totálne zrušiť jeho kreatívnu dušu. Levy sú totiž idealisti, potrebujú veriť tomu, čo robia. Tiež potrebujú veliť a dirigovať. Lev je kráľom zvierat, takže riadi dobre a riadi rád.

Vzorový hrdina: Herkules.

Zvláštne znamenie: Herecké nadanie a láska k deťom.

Dobrá rada pre Leva: Stará a okrídlená pravda: pýcha predchádza pád.

Dobrá rada pre ostatných: Chváľte, chváľte, chváľte.

 

 

 

 

Panna – dokonalý (24.8. – 23.9.)

Životné heslo: Ja ti to spočítam.

Ako ho spoznáte: Podľa krásnych jasných očí, dievčenského či chlapčenského pôvabu, jemných vybraných spôsobov a kritického pohľadu. Panny nebývajú oslnivé krásavice či krásavci, ale vždy je v nich niečo príťažlivého a očarujúceho. V názoroch na svoj vzhľad sú niekedy viac než chladné. Rozhodne ich nestretnete v oranžových alebo červených elastických šatách s hlbokým výstrihom či v pruhovanej košeli. Panna dáva prednosť jednoduchému čistému oblečeniu bez prílišných ozdôb.

Charakter: Panny sú perfekcionisti. Túžia po sebavyjadrení práve tak, ako predchádzajúce znamenie, ibaže od natriasajúceho sa Leva sa Panny líšia skromnosťou, dôkladnosťou a zdržanlivosťou. Neznamená to, že by snáď netúžili po uznaní a chvále, alebo že nie sú ctižiadostivé ako iné slnečné znamenie, ale ich taktika je opatrnejšia. Moc dobre vedia, čo to je dosiahnuteľný cieľ. Sú praktické, chytré, vnímavé a ostražité, tiež ich suchý zmysel pre humor je povestný. Bohužiaľ povestná je tiež ubíjajúca snaha po dokonalosti svojej i celého okolia.

Čo milujú: Kritizovať druhých.

Čo neznášajú: Neporiadok.

Ako pracujú: Panny vedia, že keď raz začnú, ich práca bude dokončená. To je ich istota. Druhí to síce posudzujú ako neznesiteľnú tvrdohlavosť, ale Panny dobre vedia, že vec sa môže podariť iba vtedy, keď sa začne od malých detailov.  Práve len Panna  „môže zjesť slona“ . Ako ? Raz za čas si zoberie kúsok. Áno, zmierte sa s tým vy všetci ostatní, Panna je úžasná, výkonná, organizačne zdatná, spoľahlivá, pre každú firmu k nezaplateniu, ale len vtedy, pokiaľ ju nezničíte. Dlhodobá práca, ktorá je Panne odporná, môže zničiť jej krehkú dušu. Nenechajte sa oklamať jej tichosťou a skromnosťou. Ona nie je tak hlasná ako Strelec, tak očividne ambiciózna ako Lev či Baran, nechodí každý deň neskoro ako Blíženec a nikdy by spôsobom ako Rak nepomyslela na to, že využije náklonnosť k dosiahnutiu zvláštnych výhod. Dokonca neočakáva, že jej všetko prejde vďaka tomu, že pracuje dvakrát rýchlejšie než ktokoľvek iný. To nie je jej štýl. Panny sa dostávajú na vrchol, lebo sú praktické, zodpovedné a hlavne realistické.

Vzorový hrdina: Popoluška.

Zvláštne znamenie: Pozorovací talent a nápadne malá noha.

Dobrá rada pre Panny: Buďte k iným zhovievavé aspoň raz do roka, potešíte ich.

Dobrá rada pre ostatných: Neberte Panny smrteľne vážne, i ony sa niekedy mýlia.

 

 

 

 

Váhy – umelec (24.9. – 23.10.)

Životné heslo: Zvažujú.

Ako ich spoznáte: Stretli ste krásneho človeka s jemnými rysmi, pravidelnou tvárou, malým špicatým nosom, očarujúcimi očami a bohatými hnedými vlasmi?  Zaujal vás jeho melodický hlas a nákazlivý smiech? Tak ste sa stretli s Váhou. A už ste poznali neodolateľné čaro jej úsmevu? Keď sa Váha usmeje, odpustíte jej všetko na svete. Vaša smola je v tom, že to o sebe veľmi dobre vie a tieto prednosti niekedy bez ostychu využíva, a to ako žena, tak i muž.

Charakter: Žlčovito-sangvinický. Kto by to do tak ľúbezných bytostí povedal, že niekedy dokážu byť také výbušné a tvrdohlavé. A to Váhy sú, obzvlášť keď bývajú presvedčené o svojej ušľachtilej pravde, ku ktorej sa dopracovali po dlhých a nekonečných úvahách. Nezabúdajte, že Váha je kardinálne znamenie, to znamená, že nikdy bez boja neustupuje zo svojich pozícií. Na druhú stranu je povestná zdvorilosť,  mierumilovnosť, takt a diplomacia váh.  Povie Vám, že ste úplne nemožní, ale povedia to veľmi pekne a ešte sa na Vás usmejú. Všetky Váhy bez výnimky milujú poriadok, spravodlivosť a súlad, a to v akomkoľvek obore ich pôsobenia. Klasická astrológia ich radí medzi znamenia mravov počestných, kam každé znamenie len tak nepatrí.

Čo  milujú:Erotiku, dobré jedlo a umenie.

Čo neznášajú: Špinu.

Ako pracujú: So zmyslom pre obchod. Váhy totiž majú vynikajúcu schopnosť okamžite a kreatívne vidieť obchod vo všetkom.  Iba Váha dokáže vymyslieť najlepšie reklamné triky, pretože len ona vie, za čo sú ľudia ochotní vydať svoje ťažko zarobené peniaze.  Váhy sú tiež klasickými skupinovými hráčmi, takže sa dokážu obklopiť chytrými ľuďmi a využiť ich schopnosti. Často sa stáva, že pre Váhu nie je dôležité, čo robí, ako skôr kde to robí. Rozhodne sa nenechá napchať do špinavej kancelárie  s kopou ohavných šanónov, ostrým žiarivkovým svetlom a odpudivým kobercom. Na to zabudnite, Váha má rada krásu a vie ju oceniť.

Vzorový hrdina: Paris .

Zvláštne znamenie:  Krása. Najkrajšou  ženou sveta bola trójska Helena – a tá bola Váha.

Dobrá rada pre Váhy: Neprejedajte sa. Máte sklony k obezite.

Dobrá rada pre ostatných: Nechajte si od Váhy poradiť – neoľutujete.

 

 

 

 

 

Škorpión –čarodejník (24.10. – 22.11.)

 

Životné heslo:  Zistím všetko.

Ako ho spoznáte: Podľa zvláštnych magických a prenikavých očí, ktorými Vám vidí až do žalúdka. Hypnotická príťažlivosť, ktorú vyžarujú , je ich hlavným znamením. Sú atraktívni a viac než mierne znepokojiví. Ďalším kľúčom k rozpoznaniu Škorpióna je jeho  nos. Mnohí

ho majú ľahko zahnutý, tzv. rímsky.

Charakter: Pozor na Škorpiónov, ak nemáte radi silnú kávu, existuje koniec koncov jedenásť ďalších slnečných znamení, z ktorých si môžete v pokoji vybrať. Rátajte s tým, že v Škorpiónoch  je vždy viac, ako je vidieť. Sú tajomní a vôbec nie je jednoduché poznať, akí sú v skutočnosti, tobôž čo si myslia. A tak to Škorpión chce, on vždy bude hrať s kartami blízko u tela. Sú vášniví ,ozajstní, ctižiadostiví, nesmierne intuitívni , ich bádateľská myseľ večne hľadá užitočné informácie. Však príde čas, kedy sa budú hodiť. To je ich filozofia. Všetci Škorpióni bývajú veľmi hrdí a dôstojní, do kolien ich tak ľahko nedostaneš. Oni sú citliví a zraniteľní – a ako, lenže svoje najhlbšie emócie a city zásadne držia pod kontrolou, takže vy sa o ich trápeniach, túžbach či prianiach dozviete pramálo.

Čo milujú: Sex.       Čo neznášajú: Prázdne a hlúpe reči.

Ako pracujú: Vášnivo, samostatne a nesmierne výkonne. Ostatní si síce myslia, že Škorpión je blázon, ale ten „blázon“ im skoro predvedie, čo všetko dokáže. Jeho vôľa, odhodlanie a sebakontrola sú bezbrehé a schopnosť organizácie prinajmenšom pozoruhodná. Mimoriadne dobre funguje ako „nové košťe“ v nevýkonných či vyčerpaných organizáciách a prevádzkach. Pokiaľ váš podnik práve prevzal Škorpión, ktorý vám tvrdí, že v najbližšom čase nič nezmení, moc mu neverte, pokojné vody nie sú v jeho povahe. Škorpióni tiež veľmi dobre rozumejú obchodu, pravdepodobne za to vďačia ďalšej svojej vynikajúcej schopnosti, a to že veľmi dobre vedia, kedy hovoriť, ale hlavne, kedy mlčať! A aký sú stratégovia! Vymýšľajú dokonalé plány i pre také veci, ako prejsť supermarketom čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Dokážete si teda predstaviť, koľko energie a úsilia venujú niečomu tak dôležitému, ako je kariéra.

Vzorový hrdina: Kúzelník Merlin.

Zvláštne znamenie: Detektívne schopnosti.

Dobrá rada pre Škorpióny: Nebuďte tak urputní a žiarliví, ten, kto bude chcieť, vám aj tak utečie.

Dobrá rada pre ostatných: Nikdy Škorpióna nepodceňujte. Vie prekvapiť.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 Mail list


Archív

Kalendár
<< máj / 2023 >>

Štatistiky

Online: 1
Celkom: 215707
Mesiac: 1426
Deň: 32